Головна Новини Безкоштовне глобальне покриття оптичними та радарними знімками реалізовано на порталі Descartes Labs
  

Безкоштовне глобальне покриття оптичними та радарними знімками реалізовано на порталі Descartes Labs

Descartes Labs – дослідники з Лос-Аламоської національної лабораторії (штат Нью-Мексико, США) на початку лютого 2017 року запустили портал, на якому в глобальному масштабі доступні три мозаїки безхмарних супутникових знімків:

  • Landsat-8 (комбінація каналів RGB), які пройшли процедуру паншарпенінгу з роздільною здатністю 15 м;
  • Композит зображень на основі супутника Sentinel-2А (комбінація Red Edge bands - RE1, RE2, RE3)  – роздільна здатність – 20 м);
  • Композит зображень зі супутникових даних Sentinel-1 (SAR з роздільною здатністю 20 м).
Для формування композиту Landsat-8 (RGB) було використано 4-річний архів даних – 3,1 трильйона пікселів. Композит радарних даних апарату Sentinel-1 можна вважати чи не найпершою глобальною картою з радарних даних.

Процедура попередньої обробки даних включала в себе процес координатної прив’язки, стандартизації картографічної проекції, атмосферної корекції, вилучення хмар та їх тіней, калібрування сенсора та налаштування кута падіння сонячних променів.

Сторінка доступу до геопорталу: http://www.descarteslabs.com/maps.html

Платформа Descartes дозволяє користувачам швидко масштабувати та підбирати композитні зображення по всьому світу.
Головними інгредієнтами для функціонування платформи стали:
  • Потужна система розподілу обчислень для десятків тисяч процесорів;
  • Копії поточних публічних супутникових знімків (архів NASA, MODIS, Landsat), знімки діючих супутників ESA (Sentinel-1/2А), а також були придбані деякі комерційні знімки;
  • API Python для пошуку, читання і маніпулювання супутниковими даними.
Компанія Descartes Labs, пропонуючи швидкий доступ до відкаліброваних супутникових знімків, займається впровадженням рішень в області науки, промисловості, державного управління на базі комп’ютерних досліджень. Також компанія надає доступ до зростаючої колекції глобальних прогнозів в області агросектору, торгівлі, фінансів, страхування, логістики та урядування.

 


 
Main page info@tvis.com.ua Search info@tvis.com.ua Search