Головна Новини У ЄС створена інформаційна система для боротьби з лісовими пожежами
  

У ЄС створена інформаційна система для боротьби з лісовими пожежами


Лісові пожежі в останні роки стали справжньою катастрофою для країн Півдня Європи. Кожне літо вогняна стихія атакує новий регіон – Мадейру, континентальну Португалію, Грецію, Прованс, Чорногорію.
Уже не перший рік європейські вчені та лісовпорядники зайняті пошуком рішення цієї проблеми. Окремими країнами за цей час було зібрано чимало фактичного матеріалу, зокрема з високою точністю встановлені межі ділянок, постраждалих від пожеж. Крім того, майже кожна європейська країна має у наявності дані державної інвентаризації лісів.

У 2014 році в Обʼєднаному дослідницькому центрі Європейської комісії (JRC) була створена група, яка змогла інтегрувати всі ці дані. Додатково був зібраний рекордний, як для галузі лісового господарства, обсяг даних космічної зйомки – архівні та оперативні космічні знімки. Оперативні космічні знімки дозволяють координувати дії пожежних підрозділів, лісничих та спеціальних механізованих бригад, спрямованих на боротьбу із лісовими пожежами.
А три роки тому була створена система EFFIS – Європейська лісо-інформаційна система для боротьби з пожежами, яка інтегрувала дані космічної зйомки та можливості ГІС-серверних технологій. У її основі – матеріали інвентаризації лісів та спеціальні карти горимості лісового покриву. Космічні знімки, які регулярно надходять до EFFIS, забезпечують постійний моніторинг лісових пожеж. Розроблений алгоритм 3-денного та 20-денного прогнозу розвитку подій у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

За даними аудиту фінансових органів ЄС, який був проведений у січні цього року, дана система була визнана однією з найбільш ефективних серед усіх, створених у JRC за кошти Єврокомісії.
  
Main page info@tvis.com.ua Search info@tvis.com.ua Search