Головна Новини Орбітальне угрупування DigitalGlobe поповнилось новим супутником WorldView-4
  

Орбітальне угрупування поповнилось новим супутником WorldView-4


alt11 листопада 2016 р. ракета-носій Atlas V вивела на орбіту найновіший супутник дистанційного зондування – Worldview-4. Це черговий супутник американської компанії Digital Globe, який ще більше підсилив її орбітальне угруповання для оперативної і багатоцільової зйомки земної поверхні.
З-поміж великої кількості супутників дистанційного зондування, які знаходяться сьогодні на орбіті, тільки 15 супутників забезпечують отримання знімків із роздільною здатністю краще одного метра.

При цьому знімки з супутників WorldView-4, як і зараз знімки WorldView-3, будуть унікальними у своєму роді. По-перше, за роздільною здатністю - 30 см. Нещодавно таке розрізнення давали тільки аерофотознімки, які не можна було просто так «взяти – й купити», через обмежений доступ до даних аерофотозйомки. З американських супутників WorldView-2 і GeoEye, які також належать та управляються Digital Globe, можна отримувати 50-сантиметрові знімки. Французькі космознімки Pléiades мають чудову якість, але розрізнення – вже 70 см.

Другою унікальною властивістю знімків WorldView-3 і -4 є надзвичайно висока якість зображення. Найкращі у світі ПЗС-лінійки дозволяють отримувати зображення із радіометричним розрізненням 11 біт/піксель, а метровий телескоп забезпечує дифракційну якість зображення у видимому діапазоні.
Третя унікальна властивість – кількість спектральних діапазонів. У мультиспектральному режимі WorldView-4 здійснює зйомку одночасно у чотирьох діапазонах, а WorldView-3 – у восьми, включаючи ближній інфрачервоний.

Після запуску четвертого космічного апарату угруповання супутників WorldView забезпечує найшвидшу космічну зйомку будь-якої ділянки земної поверхні із найкращою на сьогодні роздільною здатністю. При цьому тільки за один день може бути відзнята площа 680 000 кв. км – це більше, ніж вся територія України! Також досягнуто і високу періодичність супутникового моніторингу: за сприятливих умов можливо знімати територію кожного дня.

Очікується, що WorldView-4 почне працювати у штатному режимі навесні 2017 року – до цього триватимуть його технічні випробування. Інші супутники WorldView у цей час працюватимуть у звичайному режимі, щоденно збираючи гігабайти цінної інформації для картографування і моніторингу країн та регіонів для цивільних, військових та наукових потреб.


 
Main page info@tvis.com.ua Search info@tvis.com.ua Search