Головна Тренінги Спеціалізовані курси «ГІС-технології для ведення земельного обліку та регулювання земельних відносин сільської (селищної) ради»

Спеціалізовані курси «ГІС-технології для ведення земельного обліку та регулювання земельних відносин сільської (селищної) ради»

 

Мета курсу – ознайомити спеціалістів та керівників органів місцевого самоврядування (сільських та селищних рад) з можливостями геоінформаційного забезпечення прийняття управлінських рішень у сфері використання земельних ресурсів, а також у суміжних сферах – містобудівного регулювання, у використанні інших природних ресурсів, охороні навколишнього природного середовища тощо.

Цільова аудиторія – землевпорядники сільських та селищних рад, однак цікавими і корисними вони можуть бути і іншим спеціалістам місцевих рад.

Тривалість курсу – 2 дні (18 годин).  Вартість – 2000 грн. за одну особу.

Тематика курсів.

1.      Що таке «Геоінформаційні технології» і як вони можуть допомогти в обліку земель та інших природних ресурсів і в ефективному їх використанні.

2.      Основні складові електронної карти – графічні (картографічні) об’єкти та атрибутивні дані до них (текстово-цифрова супровідна інформація).

3.      Планово-картографічна основа для ведення земельного обліку та регулювання земельних відносин сільської (селищної) ради – як використати наявну та створювати свою.

4.      Як створити чергову кадастрову карту сільської (селищної ради) та започаткувати її ведення (внесення змін та доповнень).

5.      Технологія внесення графічної та атрибутивної інформації про надані у власність чи користування земельні ділянки до чергової кадастрової карти сільської (селищної ради).

6.      Створення додаткових шарів електронної карти з точковими, лінійними чи площинними (полігональними) об’єктами, необхідність у яких виникає в ході забезпечення прийняття управлінських рішень. Редагування цих об’єктів та присвоєння їм атрибутивної інформації.

7.      Найпростіші картометричні операції (вимірювання відстаней, площ тощо) та побудова графічних об’єктів заданих розмірів, у тому числі «буферних зон» (захисних чи охоронних зон газопроводів, водогонів, ЛЕП, водозаборів, кладовищ тощо).

8.      Підготовка до друку фрагменту електронної карти (нанесення супутніх написів, підписування площ, довжин, кадастрових номерів земельних ділянок, адрес тощо) та роздруковування у необхідному масштабі.

9.      Як ще можна використати ГІС-технології для забезпечення життєвих інтересів громади, для підвищення оперативності та об’єктивності при прийнятті управлінських рішень (створення електронного адресного плану, картографування потенційно небезпечних в екологічному та санітарно-гігієнічному відношенні об’єктів, нанесення лінійних інженерних об’єктів та об’єктів інженерної інфраструктури, графічний облік звернень громадян з соціальних питань, межових спорів тощо).

По закінченні слухачі отримують сертифікат про підвищення кваліфікації та короткий навчальний посібник з викладом основного матеріалу курсу.

 
Main page info@tvis.com.ua Search info@tvis.com.ua Search