Головна Новини Франція запустила супутник Pleiades-1, роздільна здатність якого 50 см
Вівторок, 20 грудня 2011, 00:00

Франція запустила супутник Pleiades-1, роздільна здатність якого 50 см

altРакета-носій «Союз-СТ» з космодрому Куру в Південній Америці в груповому запуску 17 грудня 2011 р. вивела на орбіту новий супутник високодетальної зйомки Pleiades-1 ("Плеяд-1"). Космічний апарат масою 1000 кг виведено на сонячно-синхронну орбіту висотою 694км. Навесні 2012 року, після проходження орбітальних випробувань, супутник почне передавати кольорові зображення Землі з роздільною здатністю до 50 см/піксель.

До основних переваг запущеного апарату Pleiades-1 в порівнянні з сучасними аналогами відносяться: надвисока роздільна здатність до 50 см, висока точність геоприв'язки зображень (до 4,5м CE90 без наземних точок прив'язки), широка полоса кадру (20 км, у найкращих американських супутників – 11-16 км), автоматизована генерація ортотрансформованих продуктів 2-го рівня обробки в протягом 30 хвилин, можливість багаторазової закладки робочих програм протягом доби, п'ять режимів зйомки, в тому числі картування зон розміром 100 км х 100 км та ін. Плеяд-1 нарешті запустилиСистема із двох супутників (запуск Pleiades-2 назначений на 2012 рік) дозволить проводити зйомку будь-якого району Землі протягом доби і забезпечить високу продуктивність – до 1 млн. кв.км.

Розробку супутника здійснив європейський консорціум EADS-Astrium спільно з компанією Thales Alenia Space (оптична система) за контрактом вартістю €314 млн. Частина ресурсів бортової апаратури супутників подвійного призначення Pleiades буде використовувати оборонне відомство Франції, яке приймало участь у фінансуванні програми подвійного призначення Pleiades.

Програма Pleiades High Resolution є складовою частиною європейської супутникової системи ДЗЗ і ведеться під керівництвом французького космічного агентства CNES починаючи з 2001 р. Вона включає в себе два супутника нового покоління надвисокої роздільної здатності Pleiades-1 і Pleiades-2 з однаковими технічними характеристиками. Супутники будуть синхронізовані на одній орбіті таким чином, щоб мати можливість забезпечити щоденну зйомку однієї і тієї ж ділянки земної поверхні. Використовуючи космічні технології нового покоління, такі, як оптико-волоконні системи гіростабілізації, космічні апарати Pleiades-1 і Pleiades-2 будуть володіти безпрецедентною маневреністю. Вони зможуть проводити зйомку в будь-якому місці 800-кілометрової полоси менше ніж за 25 секунд з точністю геопозиціонування 4,5 м CE90 без використання наземних опорних точок та 1 м CE90 з використанням наземних точок.

В найближчі два-три роки компанія Astrium планує запуск трьох нових супутників Pleiades 2 і SPOT 6/7, які сформують на орбіті єдину систему, забезпечуючи можливість зйомки будь-якого району двічі в день з роздільною здатністю від 0,5 м до 1,5 м.

Задачі, що можуть вирішуватися за допомогою даних Pleiades-1:

  • Створення і оновлення топографічних та спеціальних карт і планів до масштабу 1:2000;
  • інвентаризація і контроль будівництва об’єктів інфраструктури транспортування і добування нафти і газу;
  • виконання лісовпорядних робіт, інвентаризація і оцінка стану лісів;
  • інвентаризація сільськогосподарських угідь, створення планів землекористування, точне землеробство;
  • оновлення топографічної основи для розробки проектів генеральних планів перспективного розвитку міст, схем територіального планування муніципальних районів;
  • інвентаризація і моніторинг стану транспортних, енергетичних, інформаційних комунікацій;
  • широке коло задач в області охорони навколишнього середовища.
 
Main page info@tvis.com.ua Search info@tvis.com.ua Search