Головна Новини запуск українського супутника "Січ-2"
Четвер, 18 серпня 2011, 09:46

altВідбувся успішний запуск українського супутника "Січ-2"

Напередодні 20-річчя Незалежності нашої держави, 17 серпня 2011 року о 10 годині 12 хв. за київським часом, з пускової бази «Ясний» (Оренбурзька область Російської Федерації) за безпосередньої участі українських спеціалістів було здійснено пуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на орбіту вітчизняний супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2», повідомляє прес-служба ДКАУ.

Одночасно було запущено ще 6 іноземних космічних апаратів: alt«RASAT» (Туреччина), «NigeriaSat-2» та «NigeriaSat-X» (Нігерія), «EduSat» (Італія), «AprizeSat-5» та «AprizeSat-6» (США). Супутник «Січ-2» - космічний апарат розроблений Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» та виготовлений Державним підприємством «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» ім. О.М. Макарова». Його оснащено оптико-електронними пристроями, що працюватимуть у 5 спектральних діапазонах. Супутник дасть змогу отримувати цифрові зображення поверхні Землі в панхроматичному і багатоспектральному діапазонах з розрізнювальною здатністю близько 8 м. Ці космічні знімки можуть успішно використовуватись: для контролю за аграрними ресурсами, у земле - та лісокористуванні, надавати значну допомогу при здійсненні екологічного моніторингу, оцінки забруднень навколишнього середовища, моніторингу надзвичайних ситуацій, розвідки корисних копалин, в ході виконання інфраструктурних проектів.

До складу корисного навантаження супутника «Січ-2» введено комплекс наукової апаратури «Потенціал», призначений для дослідження параметрів нейтральних і заряджених частинок, електричного і магнітного полів у верхній атмосфері Землі.

Ракета-носій “Дніпро” створена на базі міжконтинентальної балістичної ракети РС-20 (SS-18), яка була розроблена ДП «Конструкторське бюро «Південне» та виготовлена ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» в кооперації з українськими та російськими підприємствами. Пуск ракет-носіїв «Дніпро» здійснюється із шахтної пускової установки, досконала система керування забезпечує високу точність виведення космічних апаратів. Загалом з 1999 року за програмою «Дніпро» здійснено 17 пусків.

З 11 годин 48 хв. до 12 годин 01 хв. за київським часом засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Євпаторія, успішно проведено перший сеанс зв`язку з космічним апаратом «Січ-2».

Прес-служба ДКА України

 
Main page info@tvis.com.ua Search info@tvis.com.ua Search