+38 044 225 28 61

День ERDAS '2011

День ERDAS '2011

01.05.11

Більше 190 фахівців та експертів в області обробки знімків і дистанційного зондування Землі з різних куточків України зібрав одноденний семінар «День ERDAS в Україні - секрети обробки знімків», що пройшов 1 березня у київському готелі «Братислава». Організаторами та ідеологами форуму виступили корпорація ERDAS і компанія ТВІС. Захід було проведено в рамках світового турне нової 2011-ої версії ERDAS під назвою «ERDAS WORLD TOUR 2011».

На форум були запрошені всі клієнти компанії ТВІС, що використовують у своїй роботі супутникові зображення та матеріали АФС, а також представники держструктур, землевпорядних, нафтогазових, картографічних та екологічних організацій.

Відкрив семінар директор компанії ТВІС Олесь Ясинський, коротко розповівши про історію становлення першого супермаркету супутникових знімків, найбільш цікавих проектах, а також про нові ініціативи та перспективи співробітництва ТВІС і ERDAS Inc.

Потім представник ERDAS у країнах СНД і Східній Європі Ірина Ветцель (Швейцарія) розповіла про основні переваги нової версії ERDAS IMAGINE 2011, нові можливості розширень під ArcGIS, довгоочікувану локалізацію, підтримку BingMaps і GoogleMaps, оптимізовану роботу з рельєфом.

Після цього фахівці компанії ВІЗІКОМ Олексій Леонтьєв та Анастасія Макаренко у живому показі висвітлили прикладні аспекти використання ERDAS IMAGINE та додаткових модулів AutoSync, DeltaCue, SubpixelClassifier і Spectral Analysis Workstation.

Після доповіді фахівців ERDAS, представник компанії Hewlett-Packard Ігор Євчук розповів про те, які апаратні рішення на сьогоднішній день переважно використовувати для швидкої обробки величезних масивів даних ДЗЗ.

Після перерви на обід учасники знову зібралися у залі для обговорення методів вирішення фотограмметричних задач у новій версії LPS (Leica Photogrammetry Suite). Інженер-фотограмметріст ERDAS Цезар Мендоса з Іспанії розповів про поліпшення в технології виробництва фотограмметричних робіт, надпотужної паралельної обробки та розширеної підтримки формату ECW. Нова версія ECW SDK дозволяє додати підтримку даних формату ECW і поліпшити роботу з ними у різних програмах. У ERDAS LPS з'явилися можливості роботи на розподілених кластерах та паралельної обробки даних. Нова версія дозволяє створювати ортофотоплани певної області, заданої файлом формату SHP або AOI. Крім того, з'явилася функція створення ізоліній одночасно з підготовкою цифрових моделей рельєфу.

Левова частка часу також була приділена презентації програмного продукту ERDAS APOLLO, зокрема питанням його використання як сховища зображень з надзвичайно високою швидкістю передачі даних без обмежень на обсяг, як web-каталогу даних та публікації даних з різним рівнем доступу для різних організацій через Інтернет. Можливості оновленої версії провідного програмного пакета для управління та зберігання просторових даних ERDAS APOLLO 2011 спільно продемонстрували Олексій Леонтьєв та Цезар Мендоса. У новій версії ERDAS Apollo користувачі зможуть публікувати дані безпосередньо з ERDAS IMAGINE. А застосування хмарних технологій (cloud computing) дозволить знизити витрати на придбання та підтримку програмного забезпечення APOLLO.

Слід зазначити, що всі учасники, які відвідали семінар отримали диски з демонстраційною версією ERDAS на 30 днів. Під час роботи семінару, у конференц-залі до послуг фахівців перебувала професійна робоча станція HP Z400 з встановленим ПЗ ERDAS IMAGINE. Також там можна було ознайомитися з вихідними зразками супутникових даних з усіх космічних апаратів, з якими доводилося працювати українським фахівцям ДЗЗ.

Під завісу програми семінару було проведено розіграш цінних призів від компанії HewlettPackard серед учасників, що залишилися форуму. Були розіграні дві миші, USB накопичувачі на 16Gb і 500Gb, ноутбук HP Compaq 620. Суперприз 24-дюймовий професійний монітор HP ZR24w дістався Сергію Щербакову, співробітнику геологічної компанії «Шерл»з Харкова.

Виставкову експозицію геодезичної тематики представили компанії КМС та ECOM - офіційні представники в Україні Trimble і Spectra Precision. Загалом в роботі форуму взяли участь 107 організацій України з 18 міст України, серед яких державні установи (27%), комерційні структури (44%), наукові установи (27%), некомерційні організації (2%). Перелік організацій-учасників форуму можна подивитися тут.

Спонсорами форуму виступили корпорація ERDAS Inc. (генеральний спонсор), компанія «Hewlett Packard України» (офіційний спонсор) і компанія КМС (представник Trimble у Україні).

Інформаційну підтримку заходу надали журнали «Гепрофіль», «Земельний вісник», веб-портал GeoGuide, а також ГІС-Асоціації України та Росії.

Захід завершився фуршетом, де українські та закордонні представники професійного клубу змогли поспілкуватися неофіційно.

Олесь Ясинський, ТВІС: «Це був перший семінар з обробки знімків у ERDAS, який організовує наша компанія. Спочатку форум був розрахований на 100 чоловік, проте несподівана зацікавленість до події змусила нас збільшити бюджет заходу у 2.5 рази, зняти більшу за розміром залу та залучити додаткових спонсорів. Компанія Твіс від імені організаторів семінару «День ERDAS у Україні» дякує учасникам заходу за виявлену зацікавленість та продемонстрований досвід роботи з матеріалами аерофото та космозйомки. Ми докладемо всіх зусиль, щоб подібні заходи стали в нас традицією. »

Ірина Ветцель, ЭРДАС Інк.: «Перший захід в Україні у рамках світового турне «ERDAS WORLD TOUR 2011», присвяченого презентації 2011-ої версії найстарійшого продукту для ДДЗ та фотограмметрії компанії ERDAS, продемонстрував надзвичайну зацікавленість українських користувачів до сучасних технологій обробки та управління даними. Ця одноденна презентація мала на меті не тільки представити нові властивості традиційного програмного продукту, але й продемонструвати можливості в живому показі, обмінятися досвідом в ім'я спрощення щоденних завдань аналізу знімків і прискорення тим самим термінів та якості виконання проектів будь-якого масштабу. Саме користувачі є центром ідей для розробки та впровадження нових методик і функціоналу. Зустрічі, подібні Дню ЕРДАСу в Україні, є неоціненно важливими, ми сподіваємося, вони стануть регулярними.»

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація